۱۲ نکته برای برگزاری یک جشن تولد به یاد ماندنی

در ۱۲, مرداد ۱۳۹۰ توسط

حتما دیده اید که در برخی مهمانی ها، میزبان با رعایت نکات ظریفی، جشن را بهتر و خاطره انگیز می کند. در این نوشته ۱۲ نکته ، برای جالب تر کردن جشن تولد بچه ها آمده است که می توانید با ایده گرفتن از این نکات، جشنی به یاد ماندنی را برای تولد فرزند دلبندتان تدارک ببینید.

این نوشته به  مادر و پدر هایی تقدیم می شود که دوست دارند جشن تولد کودکشان، به یاد ماندنی و منحصر به فرد باشد.

۱-  کارت دعوت را خودتان درست کنید و برای اختصاصی تر کردن کارت دعوت جشن تولد کوچولوتون،می توانید عکس کودک را روی آن بچسبانید و یا اثر انگشت یا نقش دست یا پای کودک را روی آن بیندازید. مطمئن باشید خیلی از مهمانان این کارت را مدتها به عنوان یادگاری نگه می دارند.

برای دیدن روش درست کردن کارتهای دعوت زیبا کلیک کنید.

۲- برای بچه هایی که در جشن تولد شرکت می کنند هدایای کوچکی تهیه کنید و به زیبایی کادوپیچ کنید تا موقع رفتن با خود به منزل ببرند.یک هدیه کوچک مانند کتاب ، لوازم التحریری فانتزی مثل مدادتراش یا پاک کن های تزیینی ، جوراب ، توپ ، جاکلیدی ، عروسک پولیشی ، سی دی آهنگ یا بازی کامپیوتری و ….

۳- یک دفتر چه خاطرات برای نوشتن یادگاری توسط مهمانان برای کوچولوتون تهیه کنید و روز تولد به کسانی  که دوست دارید بدهید تا جملاتی را برای یادگاری در آن بنویسند.

۴ – برای بزرگ تر ها می توانید عکس فرزندتان را به عنوان یادگاری، هدیه بدهید. بستگانی مانند مادر بزرگ و پدر بزرگها از این کار خوشحال خواهند شد. یک ایده خوب چاپ عکس کودک روی آهن ربا یا لیوان است.

۵- برای سرگرم کردن کودکان در مدت تولد برنامه ریزی کنید. مثل برگه رنگامیزی ،ماز،  صندلی بازی ، پانتومیم، اسم فامیل ، مار و پله و…

می توانید برگه  های رنگامیزی و …  را ازسایت ما دانلود کنید و از قبل پرینت کنید و به بچه هایی که بهتر و زودتر کار کنند جایزه بدهید.

برای دانلود برگه های قابل پرینت کودک سیتی کلیک کنید.

۶- اگر دوست دارید به فرزندتان لباس بالماسکه ( ازشخصیت های کارتونی و …) بپوشانید.

۷- برای ست پذیرایی ( لیوان یک بار مصرف – دستمال – بشقاب و … )  از طرح مورد علاقه کودک استفاده کنید.

نکته : لیوان زیاد بخرید( برای هر بچه حداقل ۳ تا!)، چون بچه ها  در تولد جنب و جوش دارند و تشنه می شوند!

۸- می توانید یک طرح برای جشن تولد انتخاب کنید و ست پذیرایی ، لباس کودک و کیک جشن تولد را همه از یک طرح و هماهنگ انتخاب کنید. ( مثلا طرحهای کارتونی مانند بن تن برای پسر بچه ها یا طرح علامت ماه یا سال تولد) در تصاویر زیر تولد باطرح پوه را مشاهده می کنید:

۹- در صورتیکه بودجه در نظر گرفته شده برای تولد، کافی باشد می توانید از کسانی که در جشن ها نوازندگی می کنند ( عمو) دعوت کنید تا بازی های دسته جمعی را  نیزبرای بچه ها ترتیب بدهد.

۱۰- پیشنهاد می شود که بعد از تولد، برای همسایه ها که سر و صدای بچه ها را تحمل کردند، کیک تولد را ببرید و از بردباریشان تشکر کنید.

۱۱- به خاطر خودتان  قبل از تولد فرشها را جمع یا پشت و رو کنید، شکستنی ها و دکوری ها را جمع کنید، فضای بازی را برای جنب و جوش بچه ها در نظر بگیرید و پارچ های آب خنک را برای بچه ها پرکنید!

۱۲- آماده کردن دوربین فیلم برداری و عکاسی هم فراموش نشود. می توانید یکی از نزدیکان را مسئول این کار کنید.

تالیف : سایت کودک سیتی ، تصویرسایت  : ۱۲۳rf

هر گونه کپی برداری بدون ذکر نام  و لینک سایت کودک سیتی ممنوع است.

به اشتراک بگذارید

468 ad