کاردستی های جالب و آسان با دکمه -۱

در ۱۷, آذر ۱۳۸۹ توسط

در اغلب خانه ها دکمه های تک شده در سایز ها و رنگهای مختلف وجود دارد که بدون استفاده مانده اند. در این نوشته از کاردستی های بازیافتی،

طرز درست کردن کولاژ وکاردستی هایی ساده و جالب  با استفاده دکمه ها،  نشان داده شده است.

کاردستی با دکمه

کاردستی با دکمه

این کاردستی ها بسیار ساده ساخته می شوند . وسایل لازم برای این کاردستی ها چسب ؛ قیچی ؛ مقوا و کاغذ های رنگی است.

به عنوان نمونه،  کارت تبریک زیبای بالا به سادگی با بریدن تکه هایی از کاغذ رنگی به شکل دایره و نیز بریدن شکل  تنه درخت و چسباندن آن به همراه دکمه روی مقوا درست شده است.

این کاردستی زیبا و جالب، با بریدن مقوای قهوه ای رنگ به عنوان تنه و چسباندن آن روی مقوای دایره شکل خاکی رنگ دیگری درست شده است. بعد با استفاده از دکمه هایی با رنگهای قرمز، زرشکی، زرد و .. یک درخت زیبا و پر گل درست شده است.

کاردستی با دکمه

کاردستی با دکمه

درخت زیبای زیر هم با استفاده از تعداد زیادی دکمه قهوای برای تنه و دکمه سبز برای برگها درست شده است. توجه نمایید که از دکمه هایی با سایه های کمرنگ و پررنگ سبز و قهوه ای استفاده شده است که حالت سایه روشن به کار داده است.

کاردستی با دکمه

کاردستی با دکمه

در عکس های زیر هم انواع دیگری از کاردستی های جالب را مشاهده می کنید.

کاردستی با دکمه

کاردستی با دکمه

کاردستی با دکمه

کاردستی با دکمه

توضیح مهم : از آنجا که یکی از اهداف کاردستی ها،  پرورش خلاقیت کودکان است سعی نمایید از کودک بخواهید خودش طرحی برای دکمه ها بدهد و در صورت نیاز از تصاویر این نوشته ایده بگیرید.

درست کردن این کاردستی برای سنین مهد کودک و کلاس اول و دوم دبستان مناسب است هر چند انواع این کاردستی زیبا می تواند توسط بزرگسالان هم برای تزیین یا به صورت کارت تبریک ساخته شود.

منبع : Craftster.com  , typepad.com  , blogspot.com

ترجمه و گردآوری : سایت کودک سیتی ( ایران کیدزون سابق)

هر گونه کپی برداری بدون ذکر نام  و لینک سایت KoodakCity ممنوع است.

به اشتراک بگذارید

468 ad