کاردستی زیبای قلعه در طرح دخترانه و پسرانه

در ۲, مرداد ۱۳۸۹ توسط

این کاردستی فوق العاده زیبا با ارزان ترین مواد اولیه و دور ریختنی ها از جمله کارتن های خالی و لوله داخل دستمال آشپزخانه ساخته می شود. این نوع کاردستی ها علاوه بر افزایش خلاقیت کودکان به آنها دوستی با محیط زیست را یاد می دهد. تصویر کاردستی کامل شده را در دو نوع دخترانه – کاردستی قلعه ی پرنسس – و پسرانه  – کاردستی قلعه ی دزدان دریایی – مشاهده می نمایید:

کاردستی با دور ریختنی ها

کاردستی با دور ریختنی ها

کاردستی قلعه پسرانه با نقش دزدان دریایی


کاردستی با دور ریختنی ها

کاردستی با دور ریختنی ها

کاردستی قلعه پرنسس با طرح دخترانه

آموزش این کاردستی ساده و زیبا در زیر آمده است.

توضیح : در تصاویر دو نوع مختلف از این کاردستی را مشادهده می نمایید. تصویر بالایی که درب قلعه به صورت قوسی برش داده شده است و  نوع دیگری از قلعه که در تصویر زیر آمده و بالای آن به صورت دندانه ای بریده شده است. همچنین در تصویر بالایی استوانه ها فقط در چهار طرف کار گذاشته شده ولی در قلعه پایینی هم در بالا و هم در اطراف قلعه.

انتخاب نوع کاردستی به سلیقه شما بستگی دارد همچنین می توانید با ابتکار خود انواع دیگری از قلعه را بسازید. روش ارائه شده در زیر مربوط به قلعه پایینی است.

مواد لازم برای این کاردستی : کارتن خالی  یک عدد – لوله داخل دستمال کاغذی آشپزخانه ۴ یا ۶ عدد  – مقوای رنگی – نی یا چوب بستنی –  قیچی  –  چسب – ماژیک

آموزش روش ساخت کاردستی قلعه :

ابتدا کارتن مقوایی را روی میز گذاشته و قسمت بالایی آن را مطابق شکل زیر به صورت دندانه دندانه  ببرید.

کاردستی با دور ریختنی ها

کاردستی با دور ریختنی ها

بعد با استفاده از کاغذ یا مقوای رنگی تکه های مثلث شکل را ببرید و با استفاده از نی یا چوب بستنی به صورت پرچم بالای لوله دستمال کاغذی بچسبانید.

سپس در پایین استوانه های مقوایی را حدود ۲ سانتیمتر برش دهید و آن را در بالای کارتن بچسبانید تا کاردستی شما شبیه شکل زیر شود.

کاردستی با دور ریختنی ها

کاردستی با دور ریختنی ها

در این مرحله با استفاده از مقوا یا کاغذ رنگی در و پنجره قلعه را نقاشی کرده ، با قیچی ببرید و سپس در و پنجره را با چسب روی بدنه قلعه بچسبانید.

برای درختان نیز برگهای درخت را با استفاده از مقوای سبز بریده و روی تنه مطابق تصویر بچسبانید.

کاردستی با دور ریختنی ها

کاردستی با دور ریختنی ها

امیدواریم  با درست کردن این کاردستی زیبا ، لحظات شادی را با کودکانتان سپری کرده باشید و بتوانید گامی در جهت پرورش خلاقیت کودکان بردارید.

در ضمن با درست کردن این کاردستی می توانید مفاهیم هندسی مانند دایره ، مثلث ، استوانه و مکعب مستطیل را به فرزندانتان  یاد بدهید.

منتظر کاردستی های دیگر ما که با مواد بازیافت شده ساخته می شوند؛ باشید .

بیاید از کودکی به فرزندانمان  دوستی با طبیعت را بیاموزیم!

منبع : سایت typepad   ترجمه : سایت کودک سیتی (ایران کید زون سابق)

هرگونه کپی برداری بدون ذکر لینک سایت کودک سیتی غیر مجاز است.

به اشتراک بگذارید

برچسب ها

468 ad