ایده خلاقانه ساخت کاردستی جامدادی با جعبه کفش (بازیافتی)

در ۱۵, شهریور ۱۳۸۹ توسط

یکی دیگر از کاردستی های بازیافتی که هم حال و هوای مدرسه  را تداعی می کند و هم دوستدار طبیعت و محیط زیست است، در این بخش آموزش داده می شود.

کاردستی با وسایل دور ریختنی

کاردستی با وسایل دور ریختنی

برای درست کردن این کاردستی ساده و سریع؛ یک  کارتن یا جعبه خالی کفش را بردارید و درب آن را  تزیین نمایید.  سپس مشابه شکل، با خط کش و مداد محل سوراخها را علامت زده و درب جعبه را سوراخ نمایید. بعد  بدنه جعبه را تزیین نمایید.

برای تزیین می توانید از کاغذهای کادوی زیبا با طرح و رنگ مورد علاقه کودک استفاده نمایید. یکی از طرحهای زیبا استفاده از کاغذهای کادوی ساده برای کف و طرحدار برای درب ( و یا برعکس) است.

همچنین می توانید از کاغذ کادوی ساده استفاده نمایید بعد تصاویر زیبایی را بریده روی آن بچسبانید و یا از برچسب های قشنگ استفاده نمایید.

درب این جعبه می تواند به عنوان جای مداد و پاستل – مشابه شکل بالا – استفاده شود و از داخل جعبه نیز می توان برای گذاشتن چسب، قیچی،پاک کن، مداد تراش، خط کش و دیگر وسایل بچه ها استفاده کرد تا بدین ترتیب از ریخت و پاش شدن میز تحریر بچه ها جلوگیری شود.

کاردستی با وسایل دور ریختنی

کاردستی با وسایل دور ریختنی

داخل پرانتز : همانطور که می دانید شعار سایت ما، ” آموزش آسان، با شادی، با بازی” است ! از نظر آموزش مفاهیم هندسی حین درست کردن این کاردستی برحسب سن کودک می توانید او را با اشکال مربع، مستطیل، مکعب و مکعب مستطیل آشنا نمایید. همچنین در علامت زدن محل سوراخها می توانید استفاده از خط کش و گونیا و نیز اندازه گیری بر حسب سانتیمتر را به بچه نشان دهید.

یکی از مزایای کاردستی های کاربردی مثل این کاردستی، منحصر  به فرد بودن آن است. در واقع هیچ کس دیگری جز خود شما مثل این جامدادی  را نخواهد داشت . می توانید این کاردستی جالب و کاربردی را با  کارتن / جعبه کفش مدرسه بچه ها درست کنید و از آن استفاده نمایید.

منبع : سایت ohdeedoh.com  ترجمه : ایران کید زون

هرگونه کپی برداری بدون ذکر لینک سایت KoodakCity  غیر مجاز است.

به اشتراک بگذارید

468 ad