تزیینات کلاس درس با تابلوهای ابتکاری

در ۲۹, شهریور ۱۳۹۰ توسط

تزیین کلاس

رسیدن ماه مهر و پاییز زیبا، برای بچه ها و اولیای مدرسه، یاد آور شروع سال تحصیلی است.

معمولا در ابتدای سال تحصیلی، با نصب پارچه و تابلو جلوی در ورودی  مدارس، شروع سال تحصیلی جدید به دانش آموزان تبریک گفته می شود. بدیهی است که هر چه این خوش آمد گویی زیباتر باشد و جلوه بصری بهتری داشته باشد، روی بچه ها تاثیر بهتر و بیشتری خواهد داشت.  یکی از راه های خوب برای تزیین مدارس و دیوار کلاسهای درس و راهرو ها ، استفاده از تابلوهای بزرگ است.

یکی از سوالاتی که آموزگاران ازخود می پرسند اینست که، ” چگونه کلاس درس را تزیین کنیم؟ “ .  در این نوشته ۵ مدل جالب و قشنگ از تابلوهای دیواری یا بُرد، برای استقبال از آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس آمده است. از این مدل ها می توان برای تزیین راهرو و کلاس های درس در مدارس، آموزشگاه ها و مهد کودک ها استفاده کرد.

وب سایت کودک سیتی، این نوشته را به همه اولیای مدارس و آموزگارانی تقدیم می کند که با مهربانی و عشق، به کودکان درس زندگی می دهند.

در عکس بالا تصویری از تابلوی زیبای یک کلاس درس به همراه عکس شاگردان کلاس و خانم معلمشان آمده است. معلم کلاس با قرار گرفتن در جلوی قطار، نقش هدایتگر قطار کلاس را دارد. این طرح برای تابلوی بچه های کلاس اول دبستان و جشن شکوفه ها مناسب است. بچه های کلاس اول ابتدایی که هنوز خواندن را یاد نگرفته اند، می توانند عکس خودشان را در واگن های این تابلو ببینند. در عکس پایین هم نمونه دیگری از تابلوی اعلانات مهد کودک با نقش قطار و ریل راه آهن را مشاهده می کنید.

درست کردن این بُرد ها شبیه درست کردن روزنامه دیواری و کاردستی است.

مواد لازم برای درست کردن این تابلو ها مقوای رنگی، کاغذ رنگی ، ماژیک ، مداد رنگی و چسب مایع و قیچی است.

ابتدا یک مقوای زمینه بزرگ انتخاب کرده و سپس طرح مورد نظر را روی مقوا یا کاغذ رنگی پیاده نمایید. سپس طرح ها را با دقت بریده و مرحله به مرحله از لایه های زیر شروع به چسباندن کنید. برای تزیین و دادن بار معنایی به تابلو ها، می توانید از جملات زیبا و مناسب استفاده کنید. همچنین از مدل های ارائه شده در عکس های بالا می توان برای درست کردن کاردستی ترن یا قطار با استفاده از کاغذ رنگی و مقوا ایده گرفت.

در عکس های زیر دو نمونه دیگر از تزیین دیوار کلاس درس با تابلوی عکس بچه ها و معلمین آمده است. در تصویر زیر یک اتوبوس مدرسه به شکل موشک در فضا در آمده است و برای جالب تر شدن این تابلو؛ سیارات و ستاره های فانتزی در اطراف این موشک چسبانده شده است. همچنین  از جملات مناسب و مرتبط هم  در اطراف بُرد استفاده شده است.

دوست داران کاردستی، می توانند از طرح های بالا و طرح زیر، برای درست کردن کاردستی موشک و فضاپیما با استفاده از مقوا و کاغذ رنگی استفاده کنند.

و در پایان عکس یک تابلوی خوش آمد گویی با عکس اولیای مدرسه و بچه ها:

طرح بالا با نوشته خوش آمدید (Welcome) به زبان انگلیسی، مناسب آموزشگاه های زبان و کلاس ها یا لابراتوارهای آموزش زبان انگلیسی به کودکان است.

امید است آموزگاران عزیز از این نوشته برای تزیینات کلاس درس ، بهترین استفاده را ببرند.

تالیف : وب سایت کودک سیتی، جمع آوری تصاویر ازسایتهای  :    cricut.com, tcpalm.com ,bulletinboardideas.org

هر گونه کپی برداری بدون ذکر نام  و لینک سایت کودک سیتی ممنوع است.

به اشتراک بگذارید

468 ad