صفحه‌ی اصلیآموزش انگلیسیآموزش زبان کودکان با شیوه فونیکس + دانلود ویدئوی آموزش صدای ig

آموزش زبان کودکان با شیوه فونیکس + دانلود ویدئوی آموزش صدای ig

سیستم فونیکس برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان، به خصوص کودکانی که زبان مادری آن ها انگلیسی نیست ، روشهای مختلفی وجود دارد که هر کدام مزایا و کمبودهای خودش را دارد.

 بی شک یکی از بهترین روشها که از کارایی خوبی برخوردار است آموزش زبان، به  روش فونیکس است که به دلیل نتیجه بخش بودن آن مورد استقبال والدین و آموزشگاه ها قرار گرفته است.

اما سیستم آموزشی فونیکس برای آموزش زبان کودکان چیست؟

یکی از ویژگی های مهم این روش در آموزش زبان کودکان، این است که این سیستم بر روی آوا ها تکیه دارد و به جای اینکه به آموزش الفبای ۲۴ تایی زبان انگلیسی اکتفا کند؛ بر پایه آموزش ۴۴ صدا یا آوا استوار شده است. به عنوان مثال  روش تدریس زبان فونیکس کودکان برای حرف b ، بدین قرار است که نام آن ” بی ” و صدای آن ” ب” است. به همین ترتیب صدا هایی مثل ai, ee, ea   و یا ترکیباتی مثل ch , sh به کودک آموزش داده می شود که همزمان با تلفظ صحیح، خواندن و نوشتن آن را هم یاد بگیرد.

به عنوان  نمونه؛ همانطور که در ویدئوی زیر مشاهده می کنید، صدای ” ایگ” یا “ig”  را در کلماتی مثل pig, big, wig ,… با نوشتن و تلفظ تکرار می کند تا به صورت همزمان خواندن و صحبت کردن به کودک آموزش داده شود.

ثانیا، در تدریس زبان به روش فونیکس، همزمان چهار مهارت صحبت کردن، گوش دادن، خواندن و نوشتن با هم به کودک آموزش داده می شود و برای این کار از وسایل کمک آموزشی، شعر و ویدئوهای آموزشی زبان خردسالان، کتاب کار، فلش کارت، کاردستی و امثال آن استفاده می شود.

 

نمونه ای از آموزش صدای ig در آموزش زبان با سیستم فونیکس را در زیر تماشا کنید:

 

برای دانلود ویدئو و تماشای آن از سایت آپارات کلیک کنید.

در مورد استفاده از شعر ، ترانه ها ویدئوی های آموزشی انگلیسی برای تقویت زبان کودکان در منزل، باید گفت که پخش کردن این ترانه ها و ویدئوها برای کودکان ، راهی آسان  و کم هزینه است که به خوبی توسط والدین پیشرو مورد استفاده قرار می گیرد.

برای دانلود وخرید مجموعه ویدئو ها و کتابهای آموزش زبان کودکان با سیستم فونیکس از طریق فرم زیر با ما تماس بگیرید

 

تالیف : وب سایت  کودک سیتی ،  منبع تصاویرسایت ninicity.ir

هر گونه کپی برداری بدون ذکر نام  و لینک سایت کودک سیتی ممنوع است.

 

ستاره بدهید!
۶ دیدگاه
 • آزاده و ساینا / مرداد ۱۱, ۱۳۹۲

  سلام…….مرسی از پست های یونیک کودک سیتی……..خیلی عالی بود… خیلی.

 • Mansoora / خرداد ۱۶, ۱۳۹۴

  hi there. I am Miss Haidarvand. i have a BA og English and loved the site and the videos. thanks so much

 • میلاد / خرداد ۵, ۱۳۹۵

  سایت خوبی دارید…
  مجموعه فونیکس کودکان رو برای دانلود بذارین

 • Nafise tahvildaran / آبان ۱۱, ۱۳۹۵

  سلام ممنون از اطلاعات مفید شما آیا کلاسهای آموزش روش تدریس فونیکس برگزار میشود که بتوان با گذراندن این دوره در اصول تدریس را بهتر یاد گرفت؟

دیدگاه شما چیست؟