صفحه‌ی اصلیدکوراسیونطرح های جالب برای نو کردن و تزیین اتاق بچه ها

طرح های جالب برای نو کردن و تزیین اتاق بچه ها

خیلی از مادر و پدر ها به دنبال طرح های جدید برای رنگامیزی و تزیین اتاق کودکان برای عید هستند. اغلب ما دوست داریم قبل از اینکه اتاق را تغییر دهیم تصاویر مختلفی را ببینیم تا بتوانیم تم مورد پسندمان را در دکوراسیون پیدا کنیم. در این سری از نوشته ها سعی شده عکس های مختلفی از دکوراسون اتاق کودک گذاشته شود تا بتوانید طرح و رنگ مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

 نکات ریزی درطرح های زیبای دکوراسیون وجود دارد که سعی شده در نوشته ها بدان اشاره شود.

مدل اتاق کودک

مدل اتاق کودک

 توجه نمایید یکی از نکات بسیار مهم در اتاق بچه ها ، رنگ است که بیشتر از هر عامل بصری دیگری مورد توجه و نظر بچه هاست. توصیه می شود قبل از انتخاب رنگامیزی اتاق، اول نظر کودک را بپرسید که چه رنگ هایی را دوست دارد و به خصوص از چه رنگهایی بدش می آید و بعد می توانید با توجه به روحیه کودک یکی از طرح های ارائه شده را انتخاب و تا حد امکان پیاده نمایید.

 در عکس بالا طرحی از تزیین اتاق دختر ها آمده است که با کمترین هزینه قابل اجرا است. دیوار و کف اتاق  مانند اغلب خانه ها کرم رنگ است. تخت ها نیز سفید هستند و عمده تزیین اتاق، با رنگ صورتی ملافه و رو بالشی ها انجام شده است که به اتاق جلوه ای دخترانه داده است. از دو تابلوی بزرگ و زیبا هم برای تزیین اتاق استفاده شده است. به هماهنگی رنگ قاب عکس ها و تخت ها – که هر دو سفید هستند – توجه نمایید. رنگ صورتی کنار رنگ آبی روشن جلوه خوبی دارد که در این اتاق از عروسک آبی و قاب عکس با پس زمینه آبی استفاده شده است.

در عکس زیرترکیبی از رنگ سبز و زرد در تزیین اتاق کودک دیده می شود. با توجه به حجم با لای رنگ های شاد، در بقیه عناصر اتاق می توانید از رنگ های ملایم و خنثی استفاده نمایید.

مدل اتاق کودک

مدل اتاق کودک

در عکس زیر استفاده از انواع رنگ آبی از  کم رنگ تا پررنگ را به همراه رنگ سفید در طراحی اتاق می بینید. ترکیب سفید و آبی  ترکیبی شیک است که برای اتاق پسر ها فوق العاده  زیبا خواهد بود. برای پرهیز از استفاده بیش از حد از رنگ های سرد، می توان از رنگ زرشکی یا قرمز هم در بخشهایی از اتاق استفاده کرد. همانطوریکه در عکس زیر از رنگ زرشکی برای کف ، از رنگ قرمز در ستاره های بالای قابهای عکس و کفی صندلی استفاده شده است. رنگامیزی دیوار هم بسیار خاص است- پایین دیوار اتاق و سقف به رنگ سفید و بالای آن با رنگ آبی  رنگ شده است.

مدل اتاق کودک

مدل اتاق کودک

در عکس زیر، تزیین به سادگی با قرار دادن کتابخانه ای بسیار فانتزی و ساده و با ترکیب زیبای رنگهای سفید و قرمز انجام شده است.

مدل اتاق کودک

مدل اتاق کودک

  در تصویر زیر اتاقی آمده است که دارای کف و دیوار روشن و معمولی است. برای روح دادن به اتاق از پاتختی های سبز و قرمز استفاده شده است. می توان به سادگی  و با کمترین هزینه، پاتختی و کمد های قدیمی را به رنگهای فانتزی در آورد و مانند عکس زیر از آن برای تزیین اتاق بچه ها استفاده کرد. یک نکته جالب در این اتاق، استفاده از تابلوی بزرگ نقاشی کودک با موضوع ماشین در وسط و چهار تابلوی دیگر با همبن موضوع در اطراف است که بسیار زیبا کنار هم قرار گرفته اند. به هماهنگی رنگ پس زمینه تابلو که خردلی است با رنگ قاب تابلوهای کوچک که قهوه ای روشن هستند توجه نمایید. نکته دیگر موضوع ماشین و رفت و آمد است که هم در تابلو ها و هم در فرش کف اتاق دیده می شود.

مدل اتاق کودک

مدل اتاق کودک

مدلهای این نوشته فروشی نیستند و صرفا جهت نمایش در سایت می باشد.

مدیران فروشگاه های مرتبط با کودک و نوزاد،  می توانند  برای اطلاع از روش معرفی محصولاتشان ، از طریق فرم زیر با ما تماس بگیرند.

 

منبع عکس ها: سایت ivillage.com

تالیف: سایت کودک سیتی

هر گونه کپی برداری بدون ذکر نام  و لینک سایت کودک سیتی ممنوع است.

ستاره بدهید!
۵ دیدگاه
 • کتی / اسفند ۲۴, ۱۳۸۹

  خیلی جالب و خوب بود. موفق باشید.

 • ازلی / خرداد ۱, ۱۳۹۰

  لطفا طرح هایی بگذارید که برای اتاق های کوچک آپارتمانی مناسب باشد.

 • مامان امیرعلی / شهریور ۲۵, ۱۳۹۰

  معرکه است

 • مامان سارینا / فروردین ۲۵, ۱۳۹۱

  سلام
  چه ایده های جالبی
  کاش قبل از عید با سایت پر بارتون آشنا می شدم
  ازتون متشکرمممممم

دیدگاه شما چیست؟