صفحه‌ی اصلیکاردستی های مناسبتیمدل های جالب از رنگامیزی تخم مرغ هفت سین

مدل های جالب از رنگامیزی تخم مرغ هفت سین

در این نوشته ۸ مدل جدید از تزیین و رنگامیزی تخم مرغ هفت سین آمده است،  که امیدواریم خوشتون بیاد و از آن ها برای تزیین سفره هفت سین امسال استفاده کنید.

در عکس بالا ابتدا تخم مرغ به صورت یکنواخت با رنگی ملایم و کم رنگ؛ رنگامیزی شده است و سپس با قلم مو خط های نازکی به شکل علف روی آن نقاشی شده است. تخم مرغ  های تزیین شده داخل ظرفهای ساده سفالی  قرار دارند که زیبایی کار را دو چندان می کند. این طرح احتمالا با سلیقه کسانی که به شعار ” زیبایی در سادگی است” اعتقاد دارند،  بیشتر جور باشد!

توصیه  کودک سیتی : حتما از بچه ها بخواهید در چیدن هفت سین و تزیینات آنها با شما همکاری کنند تا هم با آداب آن آشنا شوند و هم از خلاقیت های هنری آنان نیز در سفره هفت سین خانواده استفاده شود.

نوع رنگ ها : در مدل های این نوشته می توانید از رنگ های اکریلیک استفاده کنید که کاملا ضد آب هستند. در صورت استفاده از گواش می بایستی رنگ ها با فیکساتور تثبیت شوند چون رنگهای گواش و آب رنگ در آب حل می شوند.

رنگامیزی تخم مرغ ها در عکس زیر،  به زیبایی از کشیدن گلهای صورتی درکنار برگهای سبز حاصل شده است. کشیدن این طرح روی تخم مرغ خیلی سخت نیست و حتی اگر تجربه ای از نقاشی کردن ندارید، پس از اندکی تمرین می توانید آن را پیاده کنید.

تزیین تخم مرغ

تزیین تخم مرغ

رنگامیزی این مدل های تخم مرغ ، ساده و سریع انجام می شود.  توجه نمایید که انواع طرح های راه راه، حروف الفبا و چهار خانه با ترکیب تنها یک رنگ حاصل شده است.

تزیین تخم مرغ

تزیین تخم مرغ

اگر با نقاشی آشنایی دارید می توانید از این طرح ها استفاده کنید.  شما هم می توانید  از کاغذ های فر خورده در اطرف تخم مرغ ها استفاده نمایید تا  قشنگ تر شود.

تزیین تخم مرغ

تزیین تخم مرغ

این مدل ها نیز بسیار آسان هستند و با چسب اکلیلی اجرا شده اند.

نقاشی روی تخم مرغ

نقاشی روی تخم مرغ

یک طرح چشمگیر برای تزیین تخم مرغ که خیلی سریع با استفاده از اسپری های رنگ قابل اجرا است، در عکس زیر نشان داده شده است. به ترکیب رنگ طلایی در کنار سبد حصیری توجه نمایید. می توانید بقیه قسمتهای هفت سین را هم در ظرف های حصیری بچینید و از پاپیونهای هم شکل برای ایجاد هماهنگی در کنار آنها استفاده کنید.

توضیح : قبل از استفاده از اسپری ها، زیر کار را تا فاصله زیادی با روزنامه باطله  بپوشانید و رنگ را با فاصله بپاشید. مقدار رنگ نباید زیاد باشد چون در غیر اینصورت شره می کند و زشت می شود. اگر دوست داشتید  پر رنگ تر شود، پس از خشک شدن یک لایه دیگر رنگ روی تخم مرغ ها  اسپری کنید.

نقاشی روی تخم مرغ

نقاشی روی تخم مرغ

این هم تزیین تخم مرغ با انواع نقش گل ، اگر مهارت زیادی در نقاشی ندارید ، اشکالی ندارد ،  کشیدن این نوع از گلها زیاد سخت نیست و پس از تمرین روی کاغذ می توانید نقش های خوبی را اجرا نمایید.

نقاشی روی تخم مرغ

نقاشی روی تخم مرغ

این هم یک طرح مدرن که از اجرای دایره هایی که با هم تلاقی دارند. رنگامیزی تخم مرغ با این طرح ها نیز ساده است.

نقاشی روی تخم مرغ

نقاشی روی تخم مرغ

 

امیدورارم به همراه بچه ها این تخم مرغ ها را درست کنید و روی سفره هفت سین بگذارید!

منبع تصاویر:  سایت marthastewart.com.com

تالیف: سایت کودک سیتی

هر گونه کپی برداری بدون ذکر نام  و لینک سایت کودک سیتی ممنوع است.

دیگر طرح های برای هفت سین

 

اگر به کاردستی علاقمند هستید، برای دیدن کاردستی های جالب کودک سیتی کلیک نمایید.

ستاره بدهید!
۵ دیدگاه
 • خانم معلم / اسفند ۴, ۱۳۹۰

  سلام ممنون از ایده های قشنگتون < من یک مربی پیش دبستانی ام و از ایده هاتون در وبلاگ رنگین کمان استفاده میکنم البته با ذکر منبع .فکرتون همیشه طلایی بمونه.

 • گلرخ / خرداد ۶, ۱۳۹۱

  تاحالا توعمرم تخم مرغ هایی به این زیبایی ندیده بودم عالی بود از ته قلبم میگم از ته ته

 • الهه / خرداد ۲۱, ۱۳۹۱

  سلام بر شما
  زیبا مثل همیشه
  یک سوال: کسانی که با نقاشی آشنایی ندارند می توانند روی کاغذ طرح شان را نقاشی کنند و وسطش را برش بزنند بعد رنگ ها را از روی همان جاهای بریده روی تخم مرغ بریزند؟

دیدگاه شما چیست؟